Cała tajemnica skutecznego szkolenia i wychowania to komunikacja między człowiekiem a psem.

Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem!

Zapraszam Cię do szkoły psio-ludzkiej komunikacji. Pokażę Ci świat z perspektywy czterech łap i nauczę, jak DOGadać się ze swoim psem. Pies oczekuje, że zobaczymy świat jego oczami. On nie potrafi myśleć jak człowiek, ale my możemy nauczyć się mówić jego językiem. Zapewniam, że jest to możliwe! 

Naucz się jak rozmawiać ze swoim psem, a Wasza relacja stanie się jeszcze bardziej bliska.

Moją misją jest pomoc Tobie i Twojemu psu we wzajemnym zrozumieniu i komunikacji, co sprawi, że będziecie najlepszymi przyjaciółmi. Przekonaj się, jak łatwo można DOGadać się z psem.

Jak nauczyć się psiego języka?

Żaden kurs, czy trening nie przyniosą satysfakcjonującego rezultatu, jeśli człowiek nie pojmie w pełni, jak wygląda świat oczami psa.

Cała tajemnica skutecznego szkolenia i wychowania to komunikacja między człowiekiem a psem. Bo nie chodzi o to, aby wytresować psa, wytrenować go w wykonywaniu komend typu „siad” czy „waruj”. Chodzi o to, aby nauczyć się „psiego” języka. To podstawa zdrowej i silnej relacji pomiędzy człowiekiem, a jego czworonożnym przyjacielem. A tylko relacja oparta na wzajemnym szacunku, zrozumieniu, miłości i przywiązaniu pozwoli osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty w szkoleniu.

Szacunek

pies to żywa istota, która myśli, czuje, ma swój charakter, temperament, swoje upodobania. Traktując psa, jak przyjaciela, członka rodziny, nie zapominajmy, że reprezentuje inny gatunek. Inaczej postrzega rzeczywistość, posługuje się innymi zmysłami, inaczej uczy się i inaczej pojmuje otaczający go świat. Nie traktujmy więc psów jak ludzi – uszanujmy ich odmienność i pamiętajmy o tym zawsze kiedy „rozmawiamy” z naszym psem. Szacunek jest podstawą każdego poważnego i bliskiego związku, jak też elementem każdej poważnej relacji. Szanując kogoś, prawdziwie akceptujemy i cenimy jego znaczenie w naszym życiu.

Zrozumienie

psy nie posługują się naszym językiem, co nie oznacza, że z nami nie rozmawiają. Jednak to na nas spoczywa obowiązek „mówienia” do psa tak, aby nas rozumiał. Dlatego musimy dowiedzieć się, jak wygląda „psi świat”, zrozumieć sposoby komunikowania, nauczyć się odczytywać psie zachowania i wiedzieć dlaczego postępuje akurat w ten sposób. Wiedza o psach jako innym gatunku, o jego pochodzeniu, zachowaniach społecznych, instynktach, potrzebach i sposobach nauki jest niezbędna do tego, aby stworzyć mu taki świat, w którym będzie się czuł bezpieczny i szczęśliwy.

Komunikacja

rozmowa wymaga udziału dwóch stron. Psy cały czas próbują nas zrozumieć, dowiedzieć się, jak powinny postępować, żeby uszczęśliwić ukochanego człowieka a przy tym zdobyć swoją korzyść (smakołyk, piłeczka, uwaga, pogłaskanie, pochwała…). Szczęśliwy pies to taki, który potrafi odczytać nasze komunikaty, rozumie je i dzięki temu wie jak ma się zachować . Jeśli tylko nauczymy się „mówić” do psa zrozumiałym językiem będziemy mogli zbudować z nim relację, która sprawi, że wspólne życie będzie szczęśliwe i pozbawione problemów. Wtedy żadna „tresura” nie będzie potrzebna.

Dlaczego ja?

13 lat doświadczenia

w pracy z psami. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Kynologia” oraz wiele warsztatów, seminariów i obozów na temat szkolenia psów.

Profesjonalny Trener Zwierząt

Tytuł ten zdobyłam w Jiří Ščučka Animal Training Academy

przygotowanie pedagogiczne

w zawodzie nauczyciela, posiadam doświadczenie w uczeniu ludzi.

ciągły rozwój

Cały czas poszerzam swoje wiadomości i umiejętności na kursach, seminariach, warsztatach i manewrach, które dobieram tak, abym mogła wykorzystać je w codziennej pracy.

komunikacja

W pracy jako główny cel stawiam sobie przygotowanie właścicieli psów do tego, aby rozumieli, jak wygląda świat z perspektywy psa i samodzielnie potrafili komunikować, pracować ze swoim psem.

przewodnik psa ratowniczego

aktywnie zajmuję się tym od 13 lat

nauczyciel i mentor

Jako trener pełnię rolę nauczyciela i mentora na drodze do wzajemnego porozumienia na linii pies – człowiek. Chcę, aby po skończonym kursie przewodnik wiedział, rozumiał i potrafił „dogadać się” ze swoim psem.

samodzielny pies

W treningu psów stawiam na ich samodzielność, zaangażowanie i odpowiedzialność za wynik zachowania. Chcę, aby pies był pewny siebie i potrafił poradzić sobie w różnych sytuacjach – nauka rozwiązywania a nie unikania problemów.

Nadal nie jesteś przekonany czy to dobry sposób pracy dla ciebie i twojego psa? Masz pytania lub wątpliwości? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?

Odpowiem na wszystko, o co chcesz zapytać i razem podejmiemy decyzję.

Pamiętaj! Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, żeby zacząć szkolenie!

– zajęcia w dopasowane do ciebie i twojego psa – Ty decydujesz nad czym chcesz pracować

– indywidualne podejście, dzięki czemu uwaga prowadzącego jest w całości poświęcona Wam a program treningowy zaplanowany specjalnie pod Wasze potrzeby

– system pracy oparty o najnowszą wiedzę na temat zwierząt

– nie szkolę tylko psa, ale uczę właściciela jak ma postępować, żeby osiągnąć rezultaty, które sobie zaplanował 

– ilość zajęć zależy od Ciebie – Ty decydujesz kiedy osiągnąłeś rezultat, który zaplanowałeś  

– elastyczne godziny spotkań

– wsparcie podczas pracy w domu

– ogólny rozwój i socjalizacja szczeniąt 

– posłuszeństwo czyli nauka tego, co jest niezbędne na co dzień 

– praca z psem lękliwym, niepewnym 

– praca z psem reaktywnym i/lub nadpobudliwym 

– praca z psem wykazującym zachowania niepożądane (np. agresja do innych psów, obrona zasobów, agresja do ludzi, gonienie rowerzystów, aut)

– trening współpracy (przygotowanie psa do różnych zabiegów np. czesanie, obcinanie pazurów, podawanie zastrzyków, pobieranie krwi) 

– nosework 

– nauka zaawansowanych zachowań i elementy psich sportów (np. aport, pokonywanie przeszkód) 

– pomoc w wyborze psa i przygotowanie do przyjęcia w domu

– przygotowaniem psów do startów w zawodach obedience, IGP, dummy 

– szkoleniem psów obronnych

– tropieniem i myślistwem 

– szkoleniem psów do dogoterapii 

– treningami frisbee i agility 

– przygotowanie psów do wystaw 

– szkoleniem dzieci 😉

jeśli masz swoją wizję szkolenia psa – nie jestem Ci potrzebna

jeśli nie masz czasu ćwiczyć – odpuść

jeśli chcesz nauczyć swojego psa TYLKO jednego zachowania – ja Ci w tym nie pomogę 

jeśli myślisz, że wyszkolisz psa tylko na zajęciach – jesteś w błędzie

jeśli chcesz pracować za psa i unikać trudnych sytuacji zamiast go rozwijać – poszukaj innej szkoły

jeśli nie jesteś odpowiedzialny i konsekwentny – nie ma sensu zaczynać współpracy 

jeśli żyje Ci się z twoim psem dobrze i jest to dla ciebie wystarczające – nie zmieniaj nic

Natomiast,

jeśli jesteś gotowy podjąć wysiłek, żeby zmienić zachowanie swojego psa – zapraszam, dzwoń śmiało!

jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego Twój pies zachowuje się w ten sposób – wytłumaczę Ci, jak wygląda świat z jego perspektywy! 

jeśli chcesz rozwijać swojego psa, żeby żyło mu się lepiej – nauczę Cię jak to zrobić! 

jeśli zależy Ci na dobrych relacjach ze swoim psem – dobrze trafiłeś! 

jeśli próbujesz, starasz się ale ciągle czujesz, że nie możesz sobie poradzić – zapisz się na zajęcia! 

jeśli chcesz odkryć zupełnie inny wymiar relacji i komunikacji z twoim psem – pomogę Wam się DOGadać! 

Mówią o mnie:

Wasze najczęstsze pytania

Plac znajduje się we Wrocławiu w dzielnicy Sępolno, przy ul. 8 maja, na wysokości numeru 86.

Zajęcia trwają 45-60 min.

– pierwsze spotkanie i kolejne pojedyncze 100 zł 

– pakiet 4 spotkań 350 zł (pakiet należy wykorzystać w max 40 dni)

Pracuję z bardzo różnymi rasami i mieszańcami. Mam u siebie zarówno małe pieski jak i duże molosy. Psy ras pracujących oraz te bardziej domowe. Do każdego psa podchodzę indywidualnie, jednak każde szkolenie odbywa się według podobnych zasad i reguł. Zawsze podczas pracy z danym psem biorę pod uwagę jego naturalne predyspozycje ale to nigdy nie powinno być wymówką dla jego zachowania. Każde zachowanie psa można zmienić. Wszystko jest kwestią motywacji i konsekwencji.

Pracuję z bardzo różnymi rasami i mieszańcami. Mam u siebie zarówno małe pieski jak i duże molosy. Psy ras pracujących oraz te bardziej domowe. Do każdego psa podchodzę indywidualnie, jednak każde szkolenie odbywa się według podobnych zasad i reguł. Zawsze podczas pracy z danym psem biorę pod uwagę jego naturalne predyspozycje ale to nigdy nie powinno być wymówką dla jego zachowania. Każde zachowanie psa można zmienić. Wszystko jest kwestią motywacji i konsekwencji.

Zajęcia można przełożyć lub odwołać maksymalnie do 24 h przed umówionym terminem. Za odwołanie zajęć poniżej 24 h pobierana jest pełna opłata.

Opłaty można dokonać gotówką na miejscu lub przelewem.  Nie ma możliwości płatności kartą.

Pies na szkolenie powinien przyjść głodny, dlatego proszę nie karmić go przed zajęciami. Jeśli zajęcia odbywają się rano proszę nie dawać psu kolacji dzień wcześniej. 

Całą dzienną porcję karmy należy przynieść ze sobą na zajęcia.

– obroża

– smycz

– karma 

– saszetka na karmę

Nie ma górnej granicy wieku w jakim można rozpocząć szkolenie. Zawsze im wcześniej tym lepiej, jednak nawet ze starszymi psami można zacząć trenować i poprawić ich jakość życia. Pracuje nawet z psami, które skończyły 11 lat.

Partnerzy

Aktualności

DOGadaj się ze swoim psem

Katarzyna Jakubowska

9 maja, 51-677 Wrocław