Poznaj nas

i naszą szkołę

Katarzyna
Jakubowska

Założycielka szkoły
Profesjonalny Trener Zwierząt

Czytaj więcej

Zapraszam Cię do mojego DOGadanego świata, do międzygatunkowej rozmowy o potrzebach, uczuciach, emocjach, wzajemnym zrozumieniu, szacunku i komunikacji. Moją misją jest nauczyć Cię rozmawiać po psiemu.

Mam na imię Kasia i jako trener zajmuje się szkoleniem właścicieli i ich psów. Wszystko co robię, robię z misją, żeby psom i ludziom żyło się razem lepiej. Uważam, że to my jesteśmy zobowiązani nauczyć zwierzęta żyć w świecie, w którym funkcjonują z nami na co dzień. W tym procesie bazuję na wychowaniu według czytelnych, jasnych zasad i reguł, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa, zmniejszają stres i wzmacniają chęć współpracy z człowiekiem. Szkolenie to nie sama nauka ćwiczeń. To rozmowa, w której szanując potrzeby i sposoby komunikacji obu stron, nawiązujemy długofalową relację

Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego, ale to psy stały się moją największą pasją, którą zamieniłam w sposób na życie. Ukończyłam Kynologię na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz kurs Profesjonalny Trener Zwierząt Jiří Ščučka Animal Training Academy i NePoPo® New Silver School, które wprowadziły mnie w tajniki nowoczesnego treningu zwierząt. To właśnie ten nurt stał się głównym filarem w mojej pracy. Szacunek do zwierzęcia, zrozumienie jego naturalnych potrzeb oraz właściwa komunikacja to wartości, którymi kieruje się podczas szkolenia. Indywidualne dopasowanie technik i metod do konkretnego zwierzęcia i problemu z jakim pracuję, możliwe jest dzięki zastosowaniu naukowych podstaw uczenia się i treningu. Przekonam Cię, że można dogadać się ze swoim psem.

Od ponad 15 lat jestem strażakiem i przewodnikiem psa ratowniczego w Jednostce Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrocławiu, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie otwartym oraz pod gruzami. Praca z psem poszukiwawczym to marzenie, które stało się moją największą pasją i które realizuję do dziś z kolejnym już psem.

Podczas treningu uczę patrzeć na świat z perspektywy czterech łap, bo tylko wtedy stajemy się najlepszymi właścicielami i przewodnikami dla naszych czworonogów. Doskonale wiem i rozumiem, co to znaczy mieć z psem taką więź, która wydaje się być niemal magiczna.

Pracując ze mną nauczę Cię zauważać potrzeby Twojego psa, dostrzegać z czym sobie nie radzi i rozumieć, z czego wynika jego zachowanie. Dowiesz się, jak poprawić Waszą komunikację, żeby rozumiał co do niego „mówisz”. Pomogę rozwiązać problemy, które sprawiają, że Wasze życie nie jest takie, jakbyś tego chciał/a. Pokażę, jak powinien wyglądać skuteczny i efektywny trening, aby satysfakcja i zaangażowanie pojawiły się po obu stronach smyczy. Po prostu pomogę Wam się dogadać.

Let’s dog

PS
A co robię kiedy nie trenuję lub nie szkolę psów? Słucham muzyki, bo świat dźwięków totalnie mnie pochłania. Uprawiam też sport i piję kawę, bo bez niej nie wyobrażam sobie życia. Kocham też jeździć w góry, ale to zawsze robię z psem.

W czym mogę Ci pomóc:

Kursy i szkolenia*:

2024

Instruktor Fitnessu dla Psów

2023

NePoPo® New Silver School (Holandia)

2018
i 2023

Profesjonalny Trener Zwierząt Jiří Ščučka Animal Training Academy

2017

Trener Psów Jiří Ščučka ATA

2023

Detection Instructor Course A+ 4DOGS Dominique Olaerts

2010

studia podyplomowe: Kynologia na ZUT w Szczecinie

 

Warsztaty Szkolenia Przewodników Psów Ratowniczych w Szkole Aspirantów PSP

2005

studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

* Ze względu na dużą ilość kursów, szkoleń i seminariów, w których brałam udział, na liście znajdują się tylko te najważniejsze.

Wiktoria
Lepska

Trener w szkole Let's dog
Profesjonalny Trener Zwierząt

AB1_1387-scaled-1.jpg

Wiktoria
Lepska

Trener w szkole Let's dog
Profesjonalny Trener Zwierząt

Czytaj więcej

Uważam, że najlepsza relacja z psem opiera się na wzajemnym szacunku i regułach, ustalonych wspólnie i rozumianych przez obie strony.

Ze zwierzętami mam styczność od zawsze. Początkowo w domu rodzinnym, później podczas aktywności charytatywnej, aż do rozpoczęcia przygody z samym szkoleniem. Z psami pracuję aktywnie od 2015 roku. Ukończyłam pierwszy i drugi stopień Szkoły Trenerów Zwierząt Jiří Ščučka Animal Training Academy – Trener Psów oraz Profesjonalny Trener Zwierząt. Jestem przewodnikiem psa w Jednostce Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław, zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie otwartym oraz na gruzowiskach. Uczestniczyłam w wielu seminariach i obozach, obejmujących tematykę motywacji, dobrostanu zwierząt, komunikacji oraz różnorodnych form pracy ze zwierzętami – obrona, nosework, tropienie, praca górnym wiatrem, ogólny rozwój motoryczny psa, trening medyczny. Ukończyłam także kurs Professional Animal Trainer, gdzie pod okiem zagranicznych trenerów poznałam metody i techniki pracy ze zwierzętami w ogrodach zoologicznych. Swój warsztat pracy opieram na zasadach i regułach nowoczesnego treningu zwierząt.

Ważnym elementem pracy z psami jest poznanie ich sposobu widzenia świata i komunikacji, co pozwala zrozumieć z czego wynikają konkretne zachowania. W mojej ocenie kluczem do zmiany i rozwiązania problemów jest konsekwentny plan i trening. Priorytetem dla mnie jest dobrostan zwierząt w kontakcie z człowiekiem. Zaspokojenie podstawowych życiowych potrzeb nie sprowadza się tylko do nakarmienia psa i wyjścia z nim na spacer. Jednym z niezbędnych elementów naszej opieki nad zwierzętami jest szkolenie. Zwierzęta uwielbiają się uczyć i starać, bo leży to w ich naturze. Poprzez trening zdobywają różne umiejętności, rozwiązują problemy, podejmują decyzje, komunikują i budują swoją pewność siebie. Dzięki temu mogą lepiej funkcjonować w naszym świecie.

W czym mogę Ci pomóc:

Kursy i szkolenia*:

2023

NePoPo® New Silver School (Holandia)

2018
i 2023

Profesjonalny Trener Zwierząt Jiří Ščučka Animal Training Academy

2017

Trener Psów Jiří Ščučka Animal Training Academy

2010

studia podyplomowe na kierunku Kynologia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt

2010

kurs Rehabilitacji Psów / Ośrodek Szkoleniowy Med.-Vet Wrocław

2017

Detection Instructor Course A+ 4DOGS Dominique Olaerts

 

Warsztaty Szkolenia Przewodników Psów Ratowniczych w Szkole Aspirantów PSP

2004

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

* Ze względu na dużą ilość kursów, szkoleń i seminariów, w których brałam udział, na liście znajdują się tylko te najważniejsze.

Scroll to Top

Formularz kontaktowy

Cieszymy się, że chcesz umówić się na zajęcia do naszej szkoły.
Prosimy, odpowiedz na poniższe pytania, żebyśmy mogli zaproponować Ci odpowiednie zajęcia.
Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, żeby skontaktować się z Toba w ciągu 24 h. 

                                                                                                                                                                    Let’s DOG Team